
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 10 ppm/°C |
| Reference Type | Shunt Precision References |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Output Voltage | 4.096 V |
| Initial Accuracy | 0.05 % |
| Shunt Current | 20 mA |
| Output Type | Fixed |
| Cathode Current | 15 µA |
Stock: 64
Distributors
pcbx
Unit Price$8.84133
Ext.Price$8.84133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.84133 | $8.84133 |
| 10 | $6.97524 | $69.75240 |
| 25 | $6.50972 | $162.74300 |
| 50 | $6.24859 | $312.42950 |
| 100 | $5.99797 | $599.79700 |
| 300 | $5.71245 | $1713.73500 |
| 500 | $5.60693 | $2803.46500 |
| 1000 | $5.48589 | $5485.89000 |
